Rusya Vizesi

pass vizesiz rusya

Bu zamana kadar hep vizesiz geçişlerden bahsettik. Ya vizeli geçişler? Uzun Süreli kalışlar?
16 Nisan’dan itibaren 30 Gün süreye kadar vizesiz kalabilmek mümkün. 30 günü aşan seyahatlerde ise vize şartı eskisi gibi devam etmektedir.

Sizleri Evrak ve Prosedürlerle Uğraştırmadan Vereceğimiz Hizmetler;

 • Rusya Davetiyeniz var ise Konsolosluk Vize Takip Hizmeti
 • Rusya Ticari Vize (3 Ay Tek Giriş /Çift Giriş / 1 Yıl Çok Giriş)
 • Rusya Teknik Servis Vizesi (3 Ay Tek Giriş /Çift Giriş / 1 Yıl Çok Giriş)
 • Rusya Misafir Vizesi (3 Ay Tek Giriş /Çift Giriş)
 • Rusya Çalışma İzni (1 Yıl Çok Girişli – 90 Gün Sonra Çıkış Şartı Aranmaz)
 • Yabancılara Rusya Turistik Vize
 • Yabancılara Rusya Ticari/Teknik/Misafir Vizesi

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar;

 • Pasaport
 • 1 Adet Fotoğraf (Biometrik mecburiyeti yoktur)
  *Diğer Evrak ve Prosedürler Firmamız Tarafından Yerine Getirilmektedir.

Rusya Vize Çıkış Süreleri;

 • Davetiyeli Vizeler (2-5 Gün)
 • 3 Ay Tek/Çift Giriş Vizeler (11-16 Gün)
 • Yıllık Vizeler (20-25 Gün)

Misafir Vizesi / Özel Ziyaret

Rus vatandaşlarının davet etme hakkı olduğu bir vize türüdür. Genellikle 3 Ay tek giriş veya Çift giriş şeklinde verilir. Eğer bir kişinin yanına (Tanıdık, Kız Arkadaş v.b.)  misafir olarak gitmek istiyorsanız ve uzun süre kalacaksanız bu vize türünü tercih etmenizde fayda vardır.

Ticari Vize

İş adamlarının en çok tercih etmesi gereken vize türüdür. Rusya’ya ürünlerini, hizmetlerini tanıtma, yeni müşteriler kazanma,var olan müşteri ile görüşme ve ziyaret etme, sektöründeki gelişmeleri ve rakiplerini tanıma, yeni üretim teknolojilerini öğrenme amaçlı Rusya’ya gidip gelen iş adamlarının alması gereken vize türüdür.Tek giriş- çıkışlı, çift giriş-çıkışlı, çok giriş-çıkışlı olmak üzere kategorileri vardır.Tek ve çift giriş- çıkışlılar 1 aylık ya da 3 aylık olabilirler, çok giriş-çıkışlılar 6 aylık ve 1 yıllık olabilir sadece.

Teknik Vize

Teknik bir çalışma için ziyaret yapılacaksa (montaj, kurulum v.b.) tercih edilmesi gereken vize türüdür.  İnşaat şirketleri, inşaat şirketleri taşeronları kullanmayı tercih eder.İnşaat şirketleri ve taşeron firmalar Rusya’da çalışma izni alma konusundaki yasal prosedürleri takip etmelidir.3 Aylık tek giriş, çift giriş ve yıllık çok girişli olarak alınabilir.

Çalışma Vizesi

Rusya’da çalışma ve oturma izni verir.  Rusya’da şirketi olup da çalışanlar şirketlerinin üzerinden, yine şirket çalışanları çalıştıkları şirket üzerinden, inşaat şirketleri de projelerini imzaladıkları şirketleri üzerinden her çalışanı için çalışma izni almak zorundadırlar, bu vize türünü tercih etmelidirler.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Yabancıların Rusya’ya giriş ve çıkışını düzenleyen yeni kanuna göre, bir yabancı çok giriş- çıkışlı vizesi olsa bile her 180 gün içerisinde maksimum 90 gün Rusya Federasyonu’nda kalabilir. Örneğin kişinin Yıllık çok giriş çıkışlı vizesi varsa tek seferde en fazla 90 gün kalabilir. 90 gün sonunda çıkış yapmak zorundadır. Rusya’da bir yıl içinde kalış süresi 180 günü geçemez. Ayrıca 3.’üncü ülkede bulunan bir yabancı 3.üncü ülkede oturma izni ya da çalışma izni olmaksızın Rusya Konsolosluklarından vize alamazlar.

 

Comments

 1. zafer canbaz diyor ki:

  rusya dan gelecek olan kayınvalidem girişte her hangi bir ödeme yapacakmı geliş süresi 20 gün

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Yabancılara uygulanan prosedürleri tam olarak emin değilim ama ödemiyorlar diye biliyorum.
   Herhangi bir ödeme yapmayacaklardır.

 2. mustafa diyor ki:

  Çalışma vizesi nasıl alabiliriz? Ücreti nedir nerden öğrenebiliriz

  • adminzfr diyor ki:

   Moskovada +7 495 921 37 22 Numaralı telefonda orhan bey var. Çalışma vizeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 3. HAKAN diyor ki:

  selamlar hakan ben ben rusyada çalışmak istiyorum ama orda bir şirket vasıtasıyla işe başlamak üzereyim ama sorunum eşim özbekistan vatandaşı ama resmi işlemler başlamadı oranın hükümeti engel çıkardı türkiyeden deport oldu ama yüz kızartıcı sebeb yok sadece vize ihlali özbekistan uyruklu vatandaşlara rusyada vize yok serbest miş ben eşimle orda kalabılırmıyım

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Rusyanın diğer ülke vatandaşlarına uyguladığı vize rejimi konusunda bilgimiz yok maalesef. Sizi yanlış yönlendirmek istemem. Rusya da kalan bir özbek vatandaşından en sağlıklı bilgiyi alabilirsiniz veya Rusya Dışişleri Bakanlığının resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 4. Emre diyor ki:

  Yukarıdaki “Önemli açıklama” bölümü ile ilgili bir sorumuz var, yardımcı olaiblirseniz sevinirim.

  “Örneğin kişinin yıllık çok giriş çıkışlı vizesi varsa tek seferde en fazla 90 gün kalabilir.90 gün sonunda çıkış yapmak zorundadır. Rusya’da bir yıl içerisinde kalış süresi 180 günü geçemez.” yazılmış.

  Bir üst paragrafta da ” bir yabancı çok giriş-çıkışlı vizesi olsa bile her 180 gün içerisinde maksimum 90 gün Rusya Federasyonu’unda kalabilir.” yazılmış.

  Sorum şudur; çok giriş çıkışlı ticari vize ile 90 gün kalış yaptıktan, sonra örneğin bir kaç gün Rusya dışında bulunup tekrar giriş yapılabilir mi, bu duruma ilk yazdığım paragraf müsade ediyor (bir yıl içerisinde 180 gün dolmadı ve kesintisiz de 90 gün aşılmadı), ancak ikincisi müsade etmiyor gibi anlaşılıyor (180 gün içerisinde kesintili olarak 90 gün aşılmış oluyor).

  Aydınlatabilirseniz sevinirim. Saygılar

 5. adminzfr diyor ki:

  Merhaba

  Bu kural çok karmaşık, uygulanabilirlik konusunda da sıkıntı vardır. Asıl kural 90 Gün orada 90 gün burada şeklindedir. Genel olarak yolcular 90 gün kalıyor, Giriş-çıkış yapıyor, tekrar 90 gün daha kalıp vize yenilemektedirler. Aynı gün giriş-çıkış uygun oluyor.

  • yakup diyor ki:

   Slm bir sorum olacak. Ben 13.1.2014 …3 aylik ticari vize ile moskovaya geldim.benim vizem 23.12.2013 te cikti ben yukarida belirttigim tarihte13.1.2014 te mosko aya geldim.15 martta turkiyeye donecem. Her 3 ayda vizem bitince tekrar moskovada kalabilirmiyim 90. 90 ..180 gunum bitince tekrar her 3 ayda ticari vize alip moskovada kalabilirmiyim?

   • adminzfr diyor ki:

    Merhaba

    Vizenizi bizden alırsanız kalırsınız :)

    Şaka bir yana her 3 Ay’da bir vize alarak kalabilirsiniz.

 6. Rıdvan diyor ki:

  Rusya’dan gelecek biri Türkiye’de kesintisiz kaç gün kalabilir ?
  dil eğitimi için Türkiyede na kadar süre kalınabilir ve nasıl bir işlem yapılması gerekiyor ?

  teşekkürler

  • adminzfr diyor ki:

   30 gün kalabilir. Diğer prosedürleri dışişleri bakanlığı veya emniyet yabancılar şubeden öğrenebilirsiniz.

 7. Nalan diyor ki:

  Merhaba,

  Sosyal sorumluluk projesi için Aiesec ile 60 günlük Krasnodar’a gideceğim. Bir nevi staj programı fakat hiçbir ucret almayacağım. vize almak için rusya dış işleri bakanlığından davetiye istediler fakat süreç çok uzun, bu süreci beklersem geç kalıyorum. Aiesec’in bana imzalı davetiye göndermesi yeterli olmuyor mu?

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Rus makamlarından uzun süreli vize alabilmeniz için orjinal davetiyeye ihtiyacınız vardır. Aisec’in hazırladığı davet mektubu işe yaramaz. Ne zaman gitmeyi düşünüyorsunuz?

  • caner diyor ki:

   su an nalanla ayni durumdayim, aiesec ile 45 gunlugune gidecegim yesil pasaportum var 30 gun sonunda giris cikis yapmak guvenilir olur mu merak ediyorum

   • adminzfr diyor ki:

    Normalde amacı dışında ziyaret gerçekleştiriyorsunuz. Davetiye yetişmeyecekse başka çareniz yok. Veya gitmeyeceksiniz. Karar sizde.

 8. nalan diyor ki:

  15 Temmuz’da orada olmam gerekiyordu normal şartlarda fakat evraklarımı ancak bugun Dış İşlerine teslim edebileceklerdi. 3 hafta sürüyormuş çıkması ve kargo süresiyle birlikte beni geciktiriyor. En yakın sınırdan giriş çıkış yapmamı tavsiye edenler oldu ama bu fikrin güvenirliğinden emin olamadım.

 9. karalı diyor ki:

  ben evli bir türküm.sevdigim kadında rusyada evli bir kadın.ben onunla evlenmek istiyorum.ben boşanmada rusyaya gitsem sevdigim kadınla evlenebilirmiyim

  • adminzfr diyor ki:

   Maalesef evlenemezsiniz. Orada evlenmek için Türkiye’de bekar olduğunuza dair evrak isteyecekler. Bu evrak Noter onaylı ve Apostilli olacaktır.

 10. MTNYLMZ diyor ki:

  bu evlilik evraklarını vs Türkiyedeki noter demi yaptıracaz yoksa Rusyadaki noterdemi?

 11. ilhan diyor ki:

  Merhaba adim ilhan turk vadandasiyim rus vatandasiyla ortaklasa gida uzerine imalat kurduk ve sirket ortagimin adina benim icin hangi vize turunu secersem uygun. Ve vize icin nereye bas vurmam gerekir yardimci olursaniz sevinirim, tesekkurler.

  • adminzfr diyor ki:

   Resmi olarak şirkete ortak olduysanız adınıza davetiye çıkacaktır. Eğer buna başvurmadıysanız Uvir’den bu işlemleri yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda takip yapan kuruluşlar vardır. Aşağıdaki şirketi önerebilirim. Destek alabilirsiniz. Türkçe, inilizce, destek de alabilirsiniz.
   Attida Travel
   +7 495 921 37 22

 12. fatih diyor ki:

  merhaba ben rusyaya 30 günlük vizesiz musafir olarak gitmeyi düşünüyorum ve ben rusyadayken iş bulursam hemen calışma izni veya vize alabiliyormuyum daha fazla rusyada kalmam icin. lütfen cevap

  • adminzfr diyor ki:

   30 Gün Vizesiz misafir olarak gidemezsiniz. Onun için Misafir Vizesi Almanız lazım.
   30 Gün Turistik olarak Vizesiz kalabilirsiniz. Çalışma izinleri farklı konular. Çalışma izniniz çıktıktan sonra Türkiye’ye dönüp vize almanız gerekmektedir.

 13. Ahmet EKER diyor ki:

  Selam.. Yeşil pasaport sahibiyim. 2010 yılında Almanyaya giriş yaptım, 3 ay 4 gün kaldım. Almanyadan Türkiye ye Uçağa giderken (bineceğim sırada) Alman polisi , pasaportu tekrar inceledi ve 4 gün Almanyada fazla kalmış sınız diyerek, muamele (işlem) yaptı ve pasaportuma Almanyaya -süresiz- giriş damgası vurdu. Şimdi ben, Bulgaristana veya Romanyaya veya Rusya ya gitmek istiyorum, Bu yerlere gidebilir miyim.. bir esneklik var mı… Kayseriden selamlar..

 14. Aziz Girgin diyor ki:

  Merhaba!
  Ben suanda rusyadayim 30 gunluk vize ile giris yapmistim ve suanda evlendim…bu arada vize surem bitti..simdi ne yapmaliyim…cikis vizesi nasil alabilirim…ucak biletimni alsam…cikis yaparken vize surem bittigi icin beni gozaltina alirbilirler mi…boyle bi durumda ucak biletim yanar mi?…Neler yapmam gerek, nerden baslamam gerek…lutfen yardimlarinizi bekliyorum.

  • adminzfr diyor ki:

   Öncelikle sizi 2 defa uyarmama rağmen yine de çıkış yapmayıp süreyi aşmışsınız. Bunun sonucunda Rusya GİRİŞ YASAĞI alacaksınız.

   Boşuna bilet almayın. Pasaportunuzu alın Havaalanına gidin. Süreyi Aştığınızı belirtin. Sizi önce mahkemeye sevkedecek. 7-15 gün arasında sonuçlanır. Bunun sonucunda elinize deporte kağıdı verip gönderirler. Tabi Yasakla Beraber.

   • Aziz Girgin diyor ki:

    Evet haklisiniz beni uyardiniz.Herseyden once size teskkur ederim bilgileriniz icin.Bu konuda gelismeleri.buraya yazacagim.Benim durumuma isteyerek yada istemiyerek dusen arkadaslari bilgilendirmek acisindan.

    • Aziz Girgin diyor ki:

     Rusyada vize suresini geciren arkadaslar!
     Ben Rusyada vize suremi 2 ay gecirdim…Turkiyeye donmek icin ilk yapmaniz gereken sey….kesinlikle ucak biletinizi almayin….register yaptirdirdiysaniz eger registir yaptirdiginiz yerde (varsa) OФМС ye basvurmaniz gerek….bu bizim dilimizde gocmen burosunu demek eger yoksa direk havaalnanina gidiyorsunuz orada polis sizi yonlendiriyor….hangisini yaparsaniz yapin sizi sorgulamaya aliyorlar….bir polis memuru sizi sorguluyor herseyi soruyorlar bazen ingil\ica cogu zaman rusca anlayabilirsen anla…bana hangi okul mezunusun…ne is yapiyorsun…neden vize suresni gecirdin diye sordular…benim esim rus oldugu icin o bize yardim etti ve simdi 1 yada 2 gun bekliyorsunuz daha fazla bekliyen varmi bilmiyorum ama ben 2 gun kadar islemlerim surdu…3 gun vize verdiler yarin gidip vizemi alacagim sonra ucak biletini alip donecegim….tavsiyem ne olursa olsun vize suresini asmayin arkadaslar burasi kucuk bir kasaba ben cok sorun yasamadim ama sanirim moskoada felan degisik uygulamalar vardir.Ha buarada para cezasi verdim 2000 ruble.Bankaya yatiriyorsunuz islemler bittikten sonra….Hepinize iyi gunler dilerim…Adminzfr sanada tesekkurler!

     • soner karadas diyor ki:

      Sizinle ayni durumdayim ayni islemleri yaptirdim. 15 gun geciktirdim ben. Tekrar rusyaya gidebilirmiyim.

     • hasan diyor ki:

      merhaba arkadaslar ben mart 5 de rusyaya giris yaptim nisan 4 cikis yapmak icin moskova serimetiva hava alanina geldim valizi falan verdim sira geldi pasabort konturolune konturol sirasindaki yetkili birgun icin gecmis sure dedi ve gondermedi turkiyeye ve bilet yandi tabi tekrar bazi evraklar verdi 2000 ruble para cezasi falan simdi nasil bir evrak hazirlayacagim bilmiyorum onceden 1 gun icin sunlarin yaptina bak arkadaslar bu isten nasil kurtulacagim yardimci olursaniz sevinirim simdi

     • adminzfr diyor ki:

      5 Yıl giriş yasağı aldınız.

 15. harun şen diyor ki:

  eşim rus vatandaşı 5 aylık oğlumuz var (türk vatandaşı).bebeğe pasaport çıkarttırıcam.annesiyle rusyaya gittiğinde sınırda 2 aylık vize verirlermi?teşekkürler.

 16. filiz diyor ki:

  merhaba,

  birsey sormak istiyorum. pasaportumu 2000 yılında almıstım. simdi ise bu pasaport 2015 kadar gecerli. giriste problem yasarmıyım? soyleki bana pasaportunuz 10 seneden eski ise giremezsiniz dendi. ancak bitis suresi 2015.

  tesekurler

 17. Mustafa diyor ki:

  Merhaba

  Ben 2012 yaz sezonunda tanıştıgım bir rus bayanla 13.01.2013 tarihinde evlilik yaptım
  bu sürec icerisinde ben onu cok kez ziyarete gittim vizesis olarak her gitmemde 1 ay kaldım
  ve o da beni ziyarete geldi cok kez her sey güzeldi ve evlendik
  evliligi moskova da yaptık
  ama ben orda evliligimi bildirmedim oradaki türk konsolosluguna
  şimdi ben türkiyede yim bu evliligi burda nufus dairesine bildiricem
  burdaki nufus dairesindeki memura anlattım o da bana söyledi burda yapabilirsin bildirimi ve rusya ya gittiginde de turk konsolosluguna bildirim yapmana gerek yok dedi BU DOGRU MU?
  ve ben simdi vize ile gitmek istiyorum eşimin yanına ama sürekli girişlerden ve cıkışlardan bıktım artık
  bunun için hangi yolu izlemem gerekiyor?
  hangi vizeyi almam gerekiyor?
  uzun süreli ve orada basvuracagım otuma izni icin ama bu oturum izni 6 ay icinde cevaplanıyor
  bu 6 ay ya da daha fazla vize var mı orada kalabileceğim?
  azda olsa yardımcı olursanız teşekkürler

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Evlilik işlemleri hakkında maalesef bilgim yok. Vize sorunuz için, 1 yıl çok girişli vize var. Bu vizeyi aldıktan sonra istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz. Yalnız tek seferde 90 gün kalabilirsiniz. Çıkış yapıp peşinden bir 90 gün daha kalabilirsiniz. Bu vizeleri yapan firmalar var. 0545 320 77 67 Numaralı hattan vize bölümünden bilgi alabilirsiniz.

 18. halil diyor ki:

  merhaba admin bey size bir sorum olacak ben su anda rusyadayım 3 ayım dolmak üzere ve ben burda bir rus vatandası kız arkadasımla evlenmeye karar verdik ve moskovada yasamayı düsünüyoruz 180 gün içinde 90 gün kuralı var ben evlilik için tekrar buraya gelmek zorundayım 90 gün türkiyede beklemek zorundamıyım yoksa vize alıp tekrar gelebilirmiyim

 19. sabri diyor ki:

  merhabalar.
  ismim sabri sureklı rusyaya ıs amaçlı gıden bırsıyım tabı sırket tarafından ben kalma suresını 90 gun bılıyordum ama 30 gunmus malasef vızemın bıttıgını soledıler ve 200 ruble ceza odedım sonra mahkemeye sevk ettıler orada ıfada aldılar 5000 rublede orda ceza odedım çıkıs ıznı verdıler kendı bıletımle dondum sımdı ben 5 yıl boyunca rusyaya gıremeyecekmıyım yada paralı ozel vıze seklı falan varmı? tekrar donmek ıcın ne yapmam gerekıyo lutfen bana bı yol gosterımn tel burda 0530118 47 41

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   5 Yıl giriş yasağınız olduğunu beyan ettiler mi size?

   • ramazan diyor ki:

    merhaba admin bey ben 30 gunluk turist vizesi ile rusya ya geldim 30.08.2013 tarihinde fakat yasadigim aksilikten dolayi vize gunum 1 ay gecti ve suan hala rusyadayim ama benim anlamadigim bi nokta var ben surekli rusyaya giris cikis yaptim ve her girisimde bana verilen migrasyon kartinda solt alt kosede ne kadar kalabilcegimin suresi var ve orda hep 1 ay yazardi ve bende surekli zamaninda cikis yapardim ama bu en son girisimde yasanilan aksilik yuzunden cikamadim ve migrasyon kartindada 30.08.2013 – 27.11.2013 bu tarihler yaziyo yani anliycaginiz 3 ay yaziyodu acaba bu beni kurtarabilirmi vize ihlalinden yada hatami yapmislar? birde vize ihlalinden mahkemeye cikarsam kendimi savunma firsatim oluyomu giris yasagi almamam icin lutfen yardimci olun acil.

    • adminzfr diyor ki:

     Merhaba

     Migrasyon kartına o tarih yazılabiliyor fakat sizin çıkmanız gereken süre bellidir, 30 Gün.
     Kurallar belli savunabileceğiniz bir durum yoktur. Mücbir sebepler haricinde vize süresinin aşımı kabul edilmemektedir.

     • ramazan diyor ki:

      tesekkurler admin gelismelerden haberdar edicem insallah bi yolunu bulurum.

 20. cuneyt diyor ki:

  merhaba benim 1 yillik vizem var 90 gun dolmak uzere rusyadayim ve cikis giris yapmak istiyorum giriste beni birakirlarmi veya gerimi gonderirler? merak ediyorum , veye 30 gun vizesiz yasaya bilirmiyim , geri gonderirlerse hizli vize nerden cikarta bilirim ,cunku benim vize cikartigim firma 3 aylik vizeyi 15 gunden asagi cikartmiyor daha az bir sure icerisinde vize yapan biyer varsa telefonunu yazarsaniz sevinirim tesekurler.

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   1 Yıllık vizeniz varsa 90 gün doldurduysanız çıkış-giriş yapıp bir 90 gün daha kalabilirsiniz.
   Davetiye ile ilgili bilgi almak isterseniz de aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.

   Yedikıta Turizm
   0212 320 77 67
   0545 320 77 67

 21. erhan diyor ki:

  benım özbek bir arkadasım var suan moskavada vizesi yok gürcistana gelimıyor pasaport var ama moskoca ucaga almıyor ordan vize alabilri mi

 22. mesut diyor ki:

  9 yildir moskovadayim yillik cok girisli cikisli vize kullandim hep
  simdi 3 yillik calisma kartli vize almak istiyorum.ne kadar ucret odemem gerekir ve ne kadar surede alabilirim tesekkurler.

  • adminzfr diyor ki:

   Kendi firmanız var mı?
   Eğer kendi firmanız varsa yasal işlemleri takip ederek sizin adınıza 3 Yıllık vize çıkarabiliriz.
   Kendi firmanız yoksa 1 Yıl çalışma izni çıkartabiliriz. Kota durumuna göre 10-30 gün hazır olabilir.
   Vize Dahil 2.200 USD ücreti vardır.

 23. Metin diyor ki:

  Merhabalar benim şöyle bir sorum olacak, bir x türk firması ile anlaştım ve kendileri şuanda çalışma izni çıkarmaktalar. Volgorad’da bir şantiyeye inşaat mühendisi olarak. Diploma apostili ve pasaport, vesikalık resimlerimi içeren dökümanlarımı 25 kasımda teslim ettim, bu sene rusya’da christmast tatili sadece 1-8 ocak arasında imiş. Bana firmadan denen davetiyenin 25-40 gün arasında çıktığı. Benim iki tane sorum olacak, birincisi sizce bu süre zarfında yeni yıla kalmadan gidermiyim? Çünkü internette davetiyelerin 18 iş gününde çıktığı. İkincisi ise bu çalışma izni çıkarılırken, red edilme durumu varmı? Herhangi bir sabıka kaydım v.s bir sorunum bulunmamakta, sağlık kontrollerim temiz. Bundan ayrı bir sebep varsa sebebi ne olabilir? Cevabınız için çok teşekkürler şimdiden.

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Bölgelere göre davetiyelerin çıkış zamanları değişebiliyor. Bu durum firmanın izin durumuna göre de değişmektedir. Firmanızda davetiyenizin çıkış tarihi belli olmalıdır. Firmanızla görüşmenizde fayda vardır.

   • metin diyor ki:

    Anladim cevabiniz icin cok tesekkurler bana denen bus surec basladiginda ki bu tarih ayin 20si oluyor firmayla iletisime geçerim. Firma rusyadaki en bbuyuk firma, umarim bir sikinti yasamam.

 24. Cengiz diyor ki:

  Merhaba,

  Geçtiğimiz Ekim ayını Moskova’da geçirdim. 21 yaşındayım ve Türkiye’de öğrenciyim. Rusya’da okumak ve yerleşmek istiyorum. Öğrenci vizesi hakkında ve vatandaşlık hakkında beni aydınlatabilir misiniz?

  Teşekkür ederim.

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Bu çok uzun bir konu, Kısaca şunu söyleyebilirim. Sizi kabul edecek bir okul bulmanız gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra prosedürleri okul yerine getirecektir. Sizden de evrak isteyeceklerdir.

 25. bade diyor ki:

  Moscow da kremlin palace en yakin hava alani hangisi aca bilginiz varmi ?? Simdiden tesekkurler .

  • adminzfr diyor ki:

   Hepsi aynı uzaklıkta sayılır. Sheremetovo ve Vnukova yaklaşık 30-32 km. Domodedovo 40 km uzakta olması lazım.

 26. hasan diyor ki:

  meraba rusçamı geliştirmek için bir kaç aylığına rusyaya gitmek istiyorum bunun için ne yapmam gerekli hangi vizeyi daha kolay alabilirim yardımcı olurmusunuz

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Normal şartlarda Eğitim için vize almanız gerekmektedir. Prosedürler ile uğraşmak istemezseniz sizin için uygun olan Ticari vizedir. 90 Gün kalış hakkı tanımaktadır.

 27. selcuk diyor ki:

  merhaba .. kıbrıs tan rusya ya gitmek için vize istenirmi yoksa kapıda 30 gün olarak verilir ?

 28. salih diyor ki:

  Benim teknik vizem 4 gün geçti bugün başvuru yapicam ne ceza alirim

 29. mehmet ali ozturk diyor ki:

  Merhaba iyi çalışmalar. Ben moskovada firma actim bayan takıları üzerine. Suan daha magazami acamadim. Firmamın evrakları tam şu an. Firmamin üzerinden vize almak istiyorum. Evraklarımla nereye başvuru yapmam gerekiyor.? Yardımcı olabilirmisiniz?

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Uvir’a başvurmanız gerekmektedir. Bu işlemlerle uğraşmak istemezseniz Moskova ofisimiz size yardımcı olabilir. Evraklarınız ile sizin adınıza firmanız üzerinden vizelerinizi alabilirler.

 30. Cenk diyor ki:

  İyi çalışmalar ben size birşey sormak istiyorum. Ben dövizli askerlik hakkı kazandım süremi doldurdum azerbaycandayım ancak şuan çalışma iznim olmadığı için askerlik ödeme belgemi konsolosluk vermiyor. Rusyadan çalışma izni alırsam konsolosluktan hemen ödeme belgemi verirler mi? Çok acil cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

  • adminzfr diyor ki:

   Maalesef bu konuda bilgim yoktur. Moskova Büyükelçiliği ile görüşürseniz daha iyi olur.

 31. Şeyma diyor ki:

  Okumak için Rusya’ya gidiyorum. davetiyem 10 mayısa kadar geçerli vizem mayıs 9 a çıkış tarihi. Biletimi 10 mayısa aldığım için sorun çıkartırlar mı? Vize bitiminden sonra turist vizesi hakkımız varmış 30 gün doğru mu?

  • adminzfr diyor ki:

   Davetiye bitiş tarihiniz 10 Mayıs ise, 10 Mayıs’a aldığınız bilet hiç bir işe yaramaz. Vizeniz gittiğiniz gün biter ve aynı gün dönmek durumundasınız. Davetiyeniz bitmesine en geç 1 ay kala gitmenizde fayda vardır.
   Okula kayıt yaptırabilmeniz için elinizdeki davetiye ile vize alıp işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Elinizdeki davetiye muhtemelen 90 Gün tek girişlidir, Orada kayıt işlemlerinizi yaptırdıktan sonra pasaportunuza Eğitim süreniz boyunca geçerli olacak çok girişli vize tatbik edilecektir.

 32. Hayri diyor ki:

  Ben RUSYA ya yüksek lisans burslu öğrenci olarak 2013 yaz döneminde başvuru yapmıştım.başvurum ocak ayı sonunda sonuçlandı ve davetiyem henüz elime geçmemişti bu sebeple eğitim vizesi almadan Rusya ya geldim. Askerlikle ilgili Türkiye’de Şubat ayının ilk haftasında celp dönemim sevk tarihim vardı gideceğim yer bile belli oldu yedek subay kararı alınmıştı. Burada okuldan davetiyem çıkmak üzere. Fakat Rusya’ya giriş vizem turist vizesi İstanbul’a dönüp Rus konsolosluğundan davetiyemle öğrenim amaçlı vize almam gerekiyor ve Rusya’ya tekrar o vize ile giriş yapmam gerek .Türkiye’ye giriş yaptığım anda askere götürülürüm. Bu yüksek lisansı uzun yıllardır hayal ediyorum bu fırsatı kaçırmak istemiyorum. Asal yönetmeliğini her yönüyle inceledim birincisi akseptans kayıt kabul evrakı ile tecil yaptırılabiliyor diyor bu bana verilecek olan davetiye mi ikincisi Moskova eğitim müşavirliğine öğrenciliğimi tanıtıp askerlik tecil işlemi yaptırabileceğim söyleniyor.ben üniversiteden davetiyemi bir iki güne alacagım vizemden dolayı okula kayıt yaptıramıyorum ki okula kaydı yaptırsam bile öğrenciliğimi yaza ilk notlarım belli olunca eğitim müşavirliğine tanıtabiliyorum. Ben davetiyemle Gürcistan’daki Rus büyük elçiliğine gitsem oradan Rusya’ya eğitim amaçlı vize alabilir miyim. Bu işi Türkiye’ye dönmeden halledemez miyim.ne yapacağım konusunda bana yardımcı olabilir misiniz ?

 33. ibrahim diyor ki:

  mrh. benim 3 yıllık işci vizem var ailemi bu vize uzerinden getirebilirmiyim yoksa yeni vizemi almam gerek yardımlarınınz için şimdiden teşekürler…

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Aileniz için vize almanız gerekmektedir. İşçi vizeniz var ise refakatçi vizesi uygun olandır.

 34. kemal diyor ki:

  slm admin bey sıze bir sorum var cevaplarsanız sevinirim benım çok giriş-çıkışlı 1 yılık vizem var 90 gun şartı var ben turkıye gelmeden başka ülkelere girdi çıktı yapsam olurmu çin mesela

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Türkiye’ye çıkış yapmanıza gerek yok istediğiniz yere gir-çık yapabilirsiniz. Yalnız ikinci 90 günde vizeniz biter buna dikkat edin. Yeni vize almanız gerekmektedir.

   • Sezai diyor ki:

    merhaba sizden bir ricam var ben rusyada vizesiz 90 gunumu dolduruyorum 13 de bitiyor bencikmadan burdan vize cikracak arkadas varmi

    • adminzfr diyor ki:

     Merhaba

     Bu tür işlere sakın bulaşmayın, bu işler sahte kaşe v.b işlemlerle yapılır ve yakında ortaya çıkar, 5 Yıl veya süresiz giriş yasağı da hediyeniz olur. Süreniz dolmadan çıkın ve yeni vize ile giriş yapınız.

 35. Sezai diyor ki:

  Orhan bey hala moskovada mi. Yada baska bir iletisim numarasi varmi”..’ Moskovada yim calisma vizesi Alma’s istiyorum buraya turist geldim.

 36. turgay diyor ki:

  Sayin admin merhaba,

  Ben daha once rusyada 1 sene kadar calistim.butun vize islemlerim calistigim sirket tarafindan yapildi.ancak pasaportumu kaybettim ve isyerimiz yandi. Yeni pasaport cikarttim ve transit vize ile cikis yaptim.benim sorum su. Ben tekrar rusyaya gidecegim. Ve oraya yerlesecegim. Su an rusyada yada turkiyede calismiyorum. Ancak surekli giris cikis yapmak ta istemiyorum. Herhangi bi davetiyem yok. Davetiyem olmadan 1 yillik calisma vizesi yapabiliyormusunuz. Her 90 gunde bir cikis giris yapmak istemiyorum. Boyle bir imkan varmi? Varsa fiyati nedir. Ve istanbulda ofisiniz varmi?

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Rusya çalışma izni yapıyoruz. Hafta içi mesai saatlerinde 0212 320 77 67 Numaralı telefondan bize ulaşabilirseniz yardımcı oluruz. İstanbulda 2 Ofisimiz vardır.

 37. turgay diyor ki:

  Sayin admin tekrar merhaba,
  Size bir sorum daha olacak.
  Rusyadaki arkadaşım bana özel ziyaret davetiyesi çıkartacak. Bu davetiye ile çıkış yapmadan 90 gün kalabiliyorum.sorum şu. Bu vize suresi nin bitmesine bir ay kala ayni davetiyeden tekrar cikartirsak,takip eden 90 günde kalabiliyormuyum? Yoksa bir yil icinde 180 gunde 90 gun kalma sartinami tabi? Yani bu vize ile 90 gün kaldım. Tekrar ayni vize ile giriş yapabilmem için 90 gün beklemelimiyim? Cevabınız için teşekkürler.

  • adminzfr diyor ki:

   Merhaba

   Evet Türkiye2ye dönüp vize alıp tekrar 90 gün daha kalabilirsiniz. 90 Gün beklemeye gerek yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BizStudio by Sketch Themes